ШЛЯХИ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

  • Pavlo Drok старший викладач кафедри документознавства ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»
Ключові слова: інформатика, інформаційні процеси, інформаційні технології, інформатизація, інформаційне суспільство

Анотація

У статті досліджено сутність інформаційних технологій (ІТ), стратегію, тенденції і наслідки їх застосування в освітньому процесі. Швидкі темпи інформатизації суспільства призвели до значних змін у повсякденному житті та професійній діяльності. Інформатизація освіти є ключовою умовою підготовки фахівців, здатних працювати в кардинально нових, дедалі більше автоматизованих, умовах праці. У статті розглянуто результати наукових досліджень у галузі застосування ІТ в освіті; висвітлено стан і тенденції розвитку інформаційних технологій в Україні. Досліджено проблеми та здійснено пошук методів і шляхів впровадження інформаційних технологій у навчальний процес. З’ясовано суть інформатизації освіти, структуризацію професійних знань у заданих предметних областях і забезпечення вільного доступу студентів до баз даних. Висвітлено процес навчання, спрямований не на вміння працювати з певними програмними засобами, а на технології роботи з різною інформацією: аудіо- та відео-, графічною, текстовою, табличною.

Посилання

1. Kovalyuk T.V. Modelyuvannya system: navch. posib. /T.V. Kovalyuk. – K.: Znannya-Pres, 2008 – 384 s.

2. Hlobalna biblioteka naukovykh resursiv «Ponyattya informatyky» [Elektronnyy resurs]. – Rezhym dostupu: http://globalteka.ru/news/1-latestnews/306-2009-09-21-08-53-15.html

3. Shekhovtsev V.A. Operatsiyni systemy: navch. posib. / V.A. Shekhovtsev. – K.: Znannya – Press, 2010. – 576 s.

4. Vikipidemiya. Vilna entsyklopediya. «Bezrobittya» [Elektronnyy resurs]. – Rezhym dostupu: http:// uk.wikipedia.org/wiki/.

5. Informatsiyne ahentstvo UNIAN «Suchasna informatyka» [Elektronnyy resurs]. – Rezhym dostupu: http:// uk.wikipedia.org/wiki/.
Опубліковано
2018-04-03
Розділ
РОЗДІЛ ІV. ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В НАУКАХ ДОКУМЕНТНО- КОМУНІКАЦІЙНОГО ЦИКЛУ